Wykorzystanie internetu do zarabiania pieniędzy polega na różnych formach aktywności w internecie. Jest wiele możliwości do wyboru, wiele metod, miejsc i sposobów dążenia do celu. Zacznijmy od tego, że aktywność może być anonimowa lub jawna.

Anonimowa aktywność skupia się na przekazywanej treści. Zainteresowanie ludzi skupia treść lub sposób przekazu, a nie sama osoba. Można więc pisać ciekawe artykuły na jakiś temat i w ten sposób przyciągać tłumy osób zainteresowanych. Można też użyć swojego głosu w filmach, bez ujawniania twarzy, ale można też ujawnić wygląd, a mimo to ukrywać swoją tożsamość. Są różne poziomy jawności i anonimowości.

Do aktywności niejawnej zaliczam też sianie (jak się sieje nasiona) linków w socjal mediach. Jest to najbardziej nieangażujący sposób zarabiania na programach partnerskich. Zostawiasz w różnych miejscach swoje linki partnerskie, a jak ktoś w nie kliknie u kupi produkt, system naliczy ci prowizję do wypłaty.

Aktywność jawna jest częściej wykorzystywana. Popularne jest budowanie własnej marki, co znaczy, że w internecie gromadzimy wokół swojej osoby ludzi chcących z jakiegoś powodu mieć z nami kontakt, lub zaciekawionych tym, co robimy. Ta forma działalności opiera się na popularności danej osoby z jakiegoś powodu np. z powodu wyglądu, wiedzy, poglądów lub stylu życia.

Z powodu takiej popularności w reklamach wykorzystuje się osoby takie jak aktorzy, czy piosenkarze. Popularność można jednak zdobyć także na niższym poziomie niż ten, który mają największe „gwiazdy” świata rozrywki. Do zarabiania czasem wystarczy, że kilkaset osób nas lubi i szanuje. Oczywiście im więcej mamy zwolenników tym większy wpływ wywieramy i więcej możemy zarobić lub więcej pozyskać współpracowników w czynieniu dobra.

Zanim zdecydujesz się zarabiać w programach partnerskich, dobrze jest wybrać sposób dążenia do celu.

Tym celem przeważnie jest zarobienie pieniędzy, ale często pieniądze są tylko celem do czegoś więcej, np. dzięki programom partnerskim wiele osób podróżuje po świecie, nigdzie nie pracując na stałe.

W zarabianiu na programach partnerskich pomocne mogą być: media społecznościowe, własne strony, obce strony (które pozwalają nam publikować).

Popularne sposoby zarabiania w programach partnerskich (PP):

  • prowadzenie własnej strony internetowej,
  • pisanie artykułów na cudzą stronę internetową,
  • prowadzenie własnego konta w mediach społecznościowych.

 

Jednym osobom wystarczy jedno konto np. na Facebooku, by zarabiać, a inni prowadzą wiele kont, w różnych mediach społecznościowych i sumują to w programie partnerskim.

Jakąkolwiek wybierzesz metodę promowania programu partnerskiego, musisz pamiętać, że nic nie zrobi się samo. Tak jak w tradycyjnej pracy, tak też w programie partnerskim trzeba poświecić sporo czasu, by zarobić duże pieniądze.

Krzysztof Król