Lubonie to pierwsza powieść historyczna, jaką udostępniamy państwu z cyklu Wielkiej Księgi Polan. Dostepne sa dwa tomy czyi cala powieść. Autor znany i ceniony Józef Ignacy Kraszewski. Okazuje się, że posiadamy bardzo bogate źródło historycznej wiedzy, która została nam udostępniona nie jako nudne wykłady, ale wręcz przeciwnie w postaci pasjonującej lektury. Znacznie ciekawszy byłby film, ale z braku możliwości finansowych cieszymy się, że możemy udostępnić państwu powieści.

 Akcja powieści rozgrywa się w X wieku na terytorium dzisiejszej Polski. Bohater porwany w czasach dzieciństwa przez Niemców wraca do domu rodzinnego, jako dorosły mężczyzna. Radość z powrotu syna zamienia się w dramat o podłożu religijnym. Nasz bohater wychowany przez Niemców na chrześcijanina przypada do gustu kniaziowi Mieszkowi, który zastanawia się nad zmianą wiary, ale jest powodem do wstydu dla pogańskiej rodziny. Dramat rodzinny przeplata się z misjami wykonywanymi na polecenie Mieszka I.     

 Szkieletem powieści są prawdziwe wydarzenia i postacie, dlatego cały cykl jest bardzo pomocny w poznaniu historii Polski. Ten niezwykle atrakcyjny sposób nauki jest wzbogacony o elementy powieści sensacyjnej, intrygi, zmowy, pułapki oraz wojny wszystko to w formie lekkostrawnej powieści historycznej.

 Jozef Ignacy Kraszewski posiada tak zwane „lekkie pióro”, dlatego czyta się jego teksty z przyjemnością.

 

Lubonie tom 1 i 2

Cena za przesyłkę bez względu na ilość książek jest stała. 
Koszt przesyłki:
Przedpłata – 7 zł
Pobranie – 14 zł
Powyżej 150 zł przesyłka gratis przy przedpłacie.


Rabaty naliczane automatycznie od kwoty:
150 zł – darmowa wysyłka
300 zł – 5%
450 zł – 10%
600 zł – 15%
750 zł – 20%
Rabaty i promocje sumują się.

Przy zakupach hurtowych rabaty osiągają nawet 40%

wiecej: Sklep IRD Poland